Runmageddon ma Przystanku Woodstock

Fotografia sportowa to wyzwanie, ale praca z aparatem na Runmageddonie to ekstremalne przeżycie i polecam je każdemu. Biegi ekstremalne Runmageddon zawitały na 23 Przystanek Woodstock i odbywały się przez trzy dni.

Dla zawodników to wielkie emocje, czasami walka z samym sobą, ale podobnie jest z fotografowaniem na takiej imprezie. Chcąc zrobić dobre kadry trzeba się nabiegać i to dosłownie. Upał, błoto, lód, ekstremalne przeszkody, kilometry trasy i setki zawodników na trasie. Tak w skrócie można opisać Runmageddon na Woodstocku, jednak dużo lepiej to wszystko oddają zdjęcia.

Po raz pierwszy miałem okazję pracować na sprzęcie Fuji, dokładniej był to aparat X-Pro2 z obiektywami FUJINON XF50-140mm F2.8 R LM OIS WR i FUJINON XF23mm F1.4 R. Aparat X-Pro2: to jedyny na świecie aparat z wymiennymi obiektywami, który posiada system Hybrydowego Celownika obejmujący zarówno celownik optyczny, jak i elektroniczny. Osobiście pracowało mi się na nim bardzo komfortowo pomimo, że trzymałem go w rękach po raz pierwszy. Ilość „trafionych” zdjęć oraz możliwości jakie daje obróbka zaskoczyła mnie w maksymalnie. Dosłownie po 2 godzinach pracy ergonomia, która mnie przerażała, stała się moim nieodłącznym sprzymierzeńcem. Poniżej nie jedyne efekty pracy z X-Pro2, więcej już niebawem.

Dodaj komentarz