Perfect, Jula, Adam Kalinowski i Mateusz Kurkowski na 600-lecie Łomży

Dni Łomży, połączone z 600-leciem miasta to dość duże wydarzenie. Znane zespoły przyciągnęły na muszlę koncertową tysiące mieszkańców. Duża scena i piękne oświetlenie piękne dla oka nie zawsze idzie w patrze z komfortem pracy dla fotografa.

Często podczas koncertów spotykam się z praktyką, że oświetlenie przystosowane jest pod gwiazdę wieczoru. Jednak tym razem sytuacja była naprawdę kuriozalna. Oświetlenie przygotowane na koncerty między innymi Juli, Adama Kalinowskiego i Mateusza Kurkowskiego w wielu momentach po prostu uniemożliwiało robienie zdjęć.  Szukanie odpowiedniego momentu, dobrego kadru w tym dniu nabierało zupełnie innego znaczenia. Gdy na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru Perfect, poczułem się jakbym był w zupełnie innym miejscu.

Nie należę do grona najstarszych fotografów jednak dyskografię Perfectu znam na pamięć i to co Panowie zrobili na scenie z każdą kolejną minutą wbijało mnie w ziemię. Na takie koncerty chodzi się nie tylko robić zdjęcia, ale przede wszystkim posłuchać całego show.

Tradycyjnie już na koncert zabrałem  FujiFilm X-T2 z obiektywami 35mm 2.0 oraz 16mm 1.4. Po raz kolejny sprzęt pokazał, że jest w stanie świetnie współpracować nawet w tak trudnych warunkach.

Niezmiernie jest mi miło, że zdjęcia pojawiły się również na oficjalnej stronie zespołu Perfect